W przypadku uświadomienia sobie, że wysłało się deklarację PIT z błędem, należy wysłać korektę zeznania do urzędu skarbowego. Można poprawiać PIT dowolną liczbę razy, choć oczywiście najlepiej jest starać się już w pierwszej korekcie wychwycić wszelkie błędy.
Korekta PIT zasadniczo polega na wysłaniu po raz drugi tej samej deklaracji, z wyraźną adnotacją, że jest to korekta zeznania podatkowego. Dostarczyć korektę PIT można tą samą formą jak pierwotne zeznanie – to polecana metoda, lub jakąkolwiek inną dostępną, to znaczy wysyłając online lub pocztą czy składając w okienku podawczym w urzędzie. W przypadku korekty deklaracji złożonej w systemie Twój e-PIT, można ją przygotować, wybierając opcję korekty i zaznaczając dane pole wskazujące, że to korekta deklaracji. Trzeba wpisać od nowa wszystkie pola, nie tylko te ulegające zmianie. Istnieje też opcja korekty innymi sposobami, poza systemem Twój e-PIT.
Korektę PIT-u podatnik może składać do momentu przedawnienia podatku, czyli pięć lat od końca roku, w którym upłynął czas uiszczenia danego podatku. Po przedawnieniu zobowiązania urząd skarbowy nie może go już egzekwować.