Mając wątpliwości co do stosowania prawa podatkowego, należy złożyć wniosek o indywidualną interpretację podatkową. Zastosowanie się do otrzymanej interpretacji daje gwarancję działania zgodnie z prawem.
Wystąpienie z wnioskiem o wydanie indywidualnej interpretacji umożliwia przedsiębiorcy właściwe zastosowanie przepisów prawa podatkowego. Mając taką interpretację, przedsiębiorca nie jest narażony na odpowiedzialność ciążącą na nim z tytułu stosowania prawa podatkowego, w sposób, który okaże się później niezgodny z orzeczeniem sądu lub późniejszą interpretacją.
Wniosek składa się do właściwego organu Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Wzór wniosku o wydanie interpretacji podatkowej został określony przez Ministerstwo i umieszczony do pobrania na witrynie internetowej Ministerstwa Rozwoju. Z wnioskiem o wydanie indywidualnej interpretacji podatkowej można wystąpić w siedzibie urzędu, listownie a w niektórych sprawach elektronicznie.
Organ wydaje interpretację podatkową w terminie 3 miesięcy od dnia złożenia wniosku. Jeżeli nie zgadzasz się z wydaną interpretacją, możesz wnieść skargę do wojewódzkiego sądu administracyjnego. Masz na to 30 dni od doręczenia Ci interpretacji.
Masz pytania lub wątpliwości, a może potrzebujesz wsparcia?
Skontaktuj się z nami.

Więcej na ten temat dowiesz się z tego artykułu.